16 Месеци старата верзија на андроид конечно стана популарна

Дискусија во форумот 'Android' започната од христијан, 9 мар 2016.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Секој андроид користник треба уште кога купува телефон да си размисли дали може да живее со тоа НИКОГАШ да не добие апдејт за неговиот софтвер, бидејќи тоа е најчесто реалноста.

  Ако не може да живее со таа помисла, боље нека не купува.
   
  На kirev и христијан им се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Јас сеуште си возам киткет (4.4.2) и топ ми е. Не ми треба лолипоп (5) или маршмелоу (6) бидејки секоја апликација што сум ја инсталирал досега на мојов телефон си работи беспрекорно. Никогаш не ми се десило некоја апликација да ми се жали дека имам стара верзија на андроид, а досега сум инсталирал сигурно над 200-300 апликации и игри (90% од нив ги имам симнато само за проба)
   
  На dino_bt и NikS им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  :)
   
  На RagingDemon, daniell159, dino_bt и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.454
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^џабе ќе се контраме и насладувајте си се на интерпретацијата на нештата, ама само ова имајте го :
  процентите горе се на сите активни андроид уреди. Значи 100% се брои T-Mobile Pulse шо ми е прикчучен на адаптер за да си играм со него.
  Процентите на другите ОС се на сите ОФИЦИЈАЛНО ПОДРЖАНИ уреди.
   
  На NikS и psyside им се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Хммм, а тоа што сеуште нема ММ на најјакиот андроид флегшип, Galaxy S6? Тука ќе да е проблемот, а не во тоа кои уреди се бројат. :)
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  474
  Допаѓања:
  210
  Поени од трофеи:
  43
  Грешка си излезен е од пред 1 месец...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На dino_bt и NikS им се допаѓа ова.
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  WOW боље не кажувај него да кажеш дека излегол пред 1месец. Срамота е реално...
   
  На христијан и Torte Mobile им се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Е еве ја покрај мене S6ка, нема апдејт. :)
  А богами и пред еден месец да стигнеше истиот срам е.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Апдејтот знае на некои телефони доста да касни ама битно ќе дојде..... некогаш :)
   
  На Ilija и krale им се допаѓа ова.

Сподели преку: