1 клик Root за x10mini со Андроид 2.2 (Проверено)

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од trte-mrte, 4 дек 2010.

 1. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Најбрзиот и наједноставен начин да ја рутирате вашата х10 мини.
  Префрлете ја апликацијата на мемориската картичка и инсталирајте ја.
  Пред да ја активирате апликацијата вклучете USB debugging.
  Активирајте ја апликацијата.. и почекајте сам да се рестартира телефонот.

  Вашиот телефон е успешно рутиран:!!!:

  Апликацијата е во атачментот!
  Оваа процедура ја правите на сопствен ризик:!!!:
  Ниту јас.. ниту било кој друг член од форумот не сноси одговорност доколку од истата настане штета на вашиот уред.
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: