сони ериксон live with walkman wt19-не ја држе батеријата

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од petar_staff, 30 сеп 2013.

 1. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  здраво имам сони ериксон live with walkman wt19,многу малку ми држе батерија и кога го ставам на полнач ми покажува дека е полн 50% и кога е полн 30-40% ми пага на 1%,ако се разбира некој нека помага.поздрав
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Смени ја батеријата, готова е...

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
 3. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  па ја сменив и пак исто е
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Епа изгледа и новата батерија ти е готова а можно е и матичната на телефонот да е отидена или некој контакт да ти е отиден и да ја цеди батеријата.
  Носи го на сервис.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: