промена на јазик на HTC HD mini

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од danix01, 1 фев 2014.

 1. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  Значи телефонот е купен од Германија и има само таков јазик на него.треба да се промени целиот софтвер за да се вметнат и други јазици.Дали некој го направил тоа и ако може да ми даде линк од тутуријалот.
   
 2. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
 3. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  телефонот не е андроид има windows mobile
   
 4. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Уф невидов дека не е андроид. И едно другарче имаше ист проблем. Не може да се смени јазикот, саамо тој е, мислам дека треба преинсталација на софтверот.
   
 5. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  tocno, treba preinstalacija
   

Сподели преку: