проблем со LG L70 D320n

Дискусија во форумот 'LG' започната од zdravevski, 8 фев 2018.

 1. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  406
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  ме интересира дали има спас за телефончево од насловот. не вклучува никако ни полни а кога ке го уклучам на лаптопт го наога како QHSUSB_BULK како што можете да видите од сликите. тарашкав по нетов ама нигде не налетав на ваков проблем. знам дека е доста старо телефонче ама е зачувано фабрика па доколку можам да го управам би и вршело доста работа на мајка ми. секоја помош е добродојдена ;)[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  некако да се осигураш дали е полна батеријата и со волуме ап и на кабелче дали ќе влезе во било каков мод?
   
 3. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  406
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  батеријата е полна проверено и со кабелче проверено не мрднува :)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Батерјата проверено као на инструмент или друг уред или?
  Во тој случај или бутот му е оштетен доколку претходно појавувал софтверски проблеми, укопувања или некој од елементите за напојување (не полнење).
   
 5. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  406
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  да проверена со инструмемт. а окулу блокирања да знаеше да блокира пред да стаса до ова стање и по подолго време

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  наједноставно, безболно па и ефтино решение би ти било да побараш по огласиве некој скршен таков и да му понудиш до кај 10/15еур. Промена на матична плоча од скршениот на твојот кај мене би те чинело 200 денари иако дури и сам би можел тоа да го направиш со крстач и половина час до 40минути малтретирање со внимание :)

  Толку и бил векот на меморијата, очигледно.
   

Сподели преку: