проблем со Htc desire 300

Дискусија во форумот 'HTC Desire' започната од Nena2311, 26 авг 2014.

 1. Nena2311

  Nena2311 Нов член

  Член од:
  26 авг 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам HTC desire 300 кога ќе разговарам на телефонот на сред разговор контактот ми се прекинва. Телефонот е земен од T- mobile и е одкодиран за да можи да работи на други оператори. Користам картичка од One.
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Да не си ја залепи обравчето со дисплеј(тачот) ?
   
  На ilche11 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: