проблем со црна линикѓја на екранот

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од iMan, 10 дек 2014.

 1. iMan

  iMan Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  DSC_0134.jpg Здраво дечки,ми се појави црна тенка линија на екранот на блекбери 9900 Болд...не е паднат ни притиснат екранот за да дојде до вакво нешто...запознаен е некој со ова и дали има некоја солуција....
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  И кај мене на еден самсунг мини ми се појави прво една па уште една и за пола година станаа 9. Сигурно е отиден екранот..

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: