како да конфигурирам xperia x8 на ВИП ЗА ИНТЕРНЕТ

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од mrkac, 5 сеп 2013.

 1. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  дали мозе некој да ми објасни како оди постапката да поврзам интернет при пејд од вип операторот барав на сајтот го нема овој модел на тел знаци не da e WI FI
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Симнуваш од play store APN Macedonia и си инсталираш VIP профил,тоа е тоа


  Sent from my iPhone 5 Model A-1429 using Tapatalk
   
 3. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Немаш во апн сетингс, едно ресторе дифолт? Мене на мојот андроид(не е овој телефон, имам 2.3.6) афтоматски ми се конфигурираат профилите. На пример, ако несто променам, има опција да ми се вратат како што си се основни, ни апликации ни ништо. Види во сетингс, каде што се прилагодуваат ако има ресторе дифолт, или нешто слично, кликни на него.
   
 4. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  settings/mobile nbteworks / access point names / praves nov profil / pisuvas imeto na profilot INTERNET potos APN - INTERNET i izlezi i klikni posle na profilot i ete imas net.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Со вакво сетирање ќе нема интернет на Вип.
  internet и ppinternet се за ONE.
  За Vip треба да пише
  apn:vipoperator
  User:vipoperator
  Password:vipoperator
  Вака работи на ајфон,би требало и на андроид да е ист сетингот.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 6. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Bas od na VIP sea ti pisam so ovie podesuvanjata na telefonot.
   
 7. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Не мора толку да му ја мисли, ни усер му треба ни ништо. Само апн-то и толку, како што кажа членот погоре.
   
 8. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Само апн-то и толку со ти е ова брат дај објасни малку ако сакас
  --- надополнето: Sep 5, 2013 6:05 PM ---


  го средив благодарение на овие сетинзи и благодарение на овој член ФАЛА:ОФТОПИК:
   

Сподели преку: