имам икспериа 8 ка немозам да се конектирам на Google Play Store помош

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од mrkac, 28 апр 2013.

 1. mrkac

  mrkac Член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  како да се конектирам на
  Google Play Store и од ком да си инсталирам на 8 кава апликаации значи не од маркетот да симнувам
   
 2. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8
  Бегај, бегај..
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Плеј Стор работи само за фирмвери над 2.1 верзија. Доколку го имаш официјалниот последен ром за овој телефон - освен маркет ништо друго неможеш да инсталираш, имаш по форумов туториали како да си инсталираш кастм и 2.3.7 :) па и блек маркет/плејстор/плејбој етц... :)
   

Сподели преку: