здраво!може некој да ми помогне околу update на alcatel idol 2(6037y)

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од vase, 21 мар 2016.

 1. vase

  vase Член

  Член од:
  18 апр 2009
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  се работи за идол 2 не е 2с,ми треба помош за да го надградам софтверот сеуште е на фабричкиот 4.2.2?
   

Сподели преку: