еRepublik - Помогни на Македонија на најпопуларната online игра

Дискусија во форумот 'Игри' започната од BojaN007, 6 јан 2012.

 1. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Ехх :) Играв ја порано, имав некои 16-18 левел, не се сеќавам. Стаив оглас на заебанција, и го шитнав за 1500 :).
   
 2. The Wolf

  The Wolf Член

  Член од:
  23 јан 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
 3. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  дај ми ти мене 1500 јас ке ти дадам акаунт кај што сум реферал на 8 мина односно секој ден по 0.10 голд и сум на 25 левел.
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Зашто мислиш дека ми треба било каков акаунт? :)
   
 5. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  За да се отарасам од овие гребаториве 8мина.. Секој ден му праќам по 400 ку 1 лебови.
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Епа си се заебал.... Сега дури и пари да ми даваат не би ја играл играва. Порано ми беше интересна, веќе не
   
 7. Tawe

  Tawe Член

  Член од:
  30 авг 2010
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  Ајде некој ако сака имам 95,000мкд (според сегашната цена - околу 100 голд) и 10 голд да му ги продадам ?
   
 8. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Колку ќеш?
   
  На Tawe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tawe

  Tawe Член

  Член од:
  30 авг 2010
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  Го продадов вчера :) За 900ден дадов :D
   
 10. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  еххх а јас па продавав 5 голд за 100 ден кредит ц ц ц ц
  --- надополнето: Feb 4, 2012 8:13 PM ---
  Арно си го заебал тој што ти го купил... Сеа ке го банираат без причина.. Нели знаете бе правила? Зш јас продавам само по 5 голд??
   

Сподели преку: