еRepublik - Помогни на Македонија на најпопуларната online игра

Дискусија во форумот 'Игри' започната од BojaN007, 6 јан 2012.

 1. BojaN007

  BojaN007 Нов член

  Член од:
  6 јан 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Се работи за browser game во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. Со секое работење се зголемува skill-от по што откако ќе достигне одредено ниво, може да се пријавите за повисоко работно место, што значи и повисока плата. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемувате strength, што многу е битно во случај на војна.

  Македонија е додадена пред малце повеќе од една година и се наоѓа во топ 5 земји во оваа игра. Макдонија се простира моментно во африка и ги црпи својте ресурси од таму и боноси .

  [​IMG]

  Во моментов македонија ја играат речиси 10 000 играчи и сме 5 во играта по населенос но фак дека другите земји се додадени на играта пред 4 години (од самото почнување на играта) нашите играчи се сеуште неискусни но со голем потенцијал. Затоа потребна е и твоја помош македонија се наоѓа прет отворен напад на 3 држави грција , турција и кипар па потребни се нови играчи за да го зацврстиме нашиот успех

  [​IMG]

  За регистрација кликнете Tука . Оваа игра не бара многу време од вас 10мин се доволни за почеток . За сите кои ќе се регистрирате еве мала помош и вовед во играта Туторијал За Почетници

  Потребни се што поголем број на играчи за успешно да се одбраниме од нашите противници пред се од нашиот јужен сосед. Затоа доколку имате 10 мин слободно време и сакате да го искористите на некоја игра слободно ви ја препорачувам оваа а со самото тоа ќе помогнете на еМакдонија

  Ако имате некакви прашања или потешкотии со играта пишете
   
  На cemak_magnet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 3. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  903
  Допаѓања:
  258
  Поени од трофеи:
  63
  Јас немам живци за вакви игри
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас па слободно време :) но еден од моите вработени таму е со ник ThyInfernium, 28ми level е и 3414 strenght и утре прај една година одкако игра :)
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не треба да се има ни живци ни слободно време доволни се максимум ако сакаш 10 мин од денот (и тоа е многу)... колку за почетник само треба да изтренираш изработиш и толку а тоа не е ни 2 мин работа.
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Точно, толку време ми треба на 14 форуми да одговорам по приватни пораки :)
  + активните теми каде што чекаат подршка и одговор од мене уште 30 минути + да разгледам актуелни теми и да се активирам во нив, + и да отворам неколку теми + сервисирам во Алфа Мобил + услужувам во алфа мобил + и денес што е е неработен ден па дојдов да подсредам малце сервис и + работам уште 2 работи настрана од сервисот во Алфа Мобил :) + да не ги набројувам и обврските од факултет + свирам :p хаха
   
 7. BojaN007

  BojaN007 Нов член

  Член од:
  6 јан 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1

  баш за вакви игри нема потреба од живци само слободно време 2/3 пати да се логираш по 5 мин се доволно нема преголема нервоза :)
   
 8. Thy|Infernium

  Thy|Infernium Нов член

  Член од:
  4 апр 2010
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Хехехе :) Играта си е ок, стварно не одзема многу време, али како и да е, кој сака ќе си ја игра, кој нејќе никому ништо. Како и да е, јас ја играм точно 1 година (утре славам прв роденден) како што напомена и Alfa Mobil Team. Исто така постојат уште 4 други игри коишто јас ги знам и играм активно (базирани на основа на eRepublik). Интересно ми е, можам да се мешам во политиката, веќе во една игра дури 2 пати бев избран за конгресмен :))) Имам многу фирми кои си ги водам, така да на некој начин имаат игрите што да понудат. Кој сака и има слободно време нека ѕирне, ако не, да сте ми здрави и живи.
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Абе одете направете нешто во реалноста. :)
   
 10. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  nick name GhostMKD ---Strength 5889.91 повејке од 365 дена на играва. Срање е играта како игра да си зборниме реално. Но дружбата во неа е прекрасна. Собиранки и чет цело време. Посебно можам да кажам за МТО како единица една од најјаките во еМакедониичката. Неколку пати се имаме собрано и супер си поминуваме (дека ни се по кафани собиранките не за друго) хахаха. Инаку не е некоја игра каде мораш да лупаш со саати дневно, можеш со неколку клика да решиш се во било кој дел од денот. Крале, во реалноста ние тешко дека некогаш ќе може да смениме нешто. позз
   

Сподели преку: