дестоп комјутер проблем

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од gorjan, 27 апр 2017.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Па океј е конфигурацијата за играта, ке треба да тера на low/medium. За проверка на температура:
  https://www.hwinfo.com/download.php
  Можно е да имаш проблем со некој драјвер а можно е и да прегрева. Уклучи го програмчето со sensor only и уклучи ја играта. Пушти принт скрин како се температурите.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  834
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  играм све на ултра вчера се слуснав со еден што се разбира многу во странство работи ми рече да влезам во виндолс на срч да пишам event viewer таму све ти кажува за комјутерот изгледа расипано ми е напајањето при крај е на оптеретуванје на масината се рестартира комјутерот во вторник ке го носам во анкош комјутери имам усте гаранција ке има казам да го средат ако не ке ги тузам пред една недела им го однесов ништо не направија само го изчистија и ми рекоа дека е ок комјутерот дека на гта 5 цело време била уклучена и дека немало проблем
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.711
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А што напојување имаш ? Пошо има некои нубови што ставаат демек јака конфигурација а напојвањето е ѓубре
   
 4. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Здраво другари имам проблем со компјутерот.. преинсталиран е, и неможам да инсталирам драјвери за интернет. со вклучување на кабел не се инсталира, имам цд со драјвери ваде ерор, десен клик доле на мониторчето и troubershoot повторно нејке.. дали знаете како да инсталирам
   
 5. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Пробај да спуштиш од официјалната страна на производителот. Не знам дали е лаптоп или ПЦ, ама ако има проблеми пиши ни модел на матична/лаптоп па ќе ти помогнеме.
   
 6. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Симни си 3D Net од друг компјутер, и со усб стик префрли и инсталирај. Автоматски ќе ти ги пронајде и инсталира мрежните драјвери.
   
 7. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  834
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  конечно го направија им се заканив со инспекција и се уплашија и го средија напајање било проблемсменија ново колер мастер г серија 750 вати тоа старото правело проблем со струјата нешто
   
  На Dzepar и kirev им се допаѓа ова.

Сподели преку: