дестоп комјутер проблем

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од gorjan, 27 апр 2017.

 1. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  имам јак комјутер имам проблем со него кога ке ја уклуцам гта 5 или нба 2к16 комјутерот ми се рестартира сам дали знае некој сто мозе да му биде на комјутерот
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Нејверојатно софтверски проблем. Преинсталирај СЕ и пробај
   
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Wait. Виндоусот оригинален ли ти е?
   
 4. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  go spustiv od majkrosft stranata windows 10 imam
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Активиран ти е?
  Сите официјални апдејти? И за графичка?
   
 6. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  da avtomacki mi dade licenca i updejtuvan e ima najnovi drajveri
   
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Игрите? Ако ти се пиратски - барај други верзии
   
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ако компјутерот се рестартира, тешко да е до windows-ot, или грите, можда прегрева, можда нешто е неисправно, па се рестартира како safety, и уште милион работи.
   
 9. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Провери со Speccy температурите како се движат
   
 10. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  Operating System
  Windows 10 Pro 64-bit
  CPU
  Intel Core i5 4690 @ 3.50GHz 55 °C
  Haswell 22nm Technology
  RAM
  8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 933MHz (10-11-10-30)
  Motherboard
  Gigabyte Technology Co. Ltd. Z97-D3H-CF (SOCKET 0) 28 °C
  Graphics
  M227WD (1920x1080@59Hz)
  Intel HD Graphics 4600 (Gigabyte)
  4096MB ATI AMD Radeon R9 200 Series (Sapphire/PCPartner) 64 °C
  CrossFire Disabled
  Storage
  931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA) 33 °C
  7GB JetFlash Transcend 8GB USB Device (USB)
  Optical Drives
  TSSTcorp CDDVDW SH-224DB
  Audio
  Realtek High Definition Audio
   

Сподели преку: