апликација за инсталирање

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од Slavko, 1 ное 2014.

 1. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Дали може некој да ми помогне.ИТНО ми треба апликација која ке може автоматски да инсталира во сд картицата.Частам пиво,ставрно ако знае некој нека пише.Имам арц с али немам меморија внатре,само 64 мб
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Link to sd. Побарај имаш и на форумот тука туторијал и на гугл :) ...

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Slavko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Скина пиво ти е гајле хахахахах :)
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Хахаха лол не го прочитав тоа :)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Slavko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Fala bumblebee Castam ali sepak ima nekoj particii ne znam dali ke se snajdam bas :) Znaci kako ke spustam aplikacii direktno li ke gi instalira vo sd.Oti jas ne sakam da prefrlam vo sd karticata kaj mi e krajot za taka edna po edna :)
   
 6. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Пробај ја move to sd така нешто е, треба рутиран да ти биде телефонот
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Лесно е ептен само прати ги чекорите ама прво треба да ти биде рутиран телефонот.
  И иначе да после сами се префрлаат на сд..
   

Сподели преку: