Што сте по професија ?

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Cakii, 1 окт 2015.

 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Листајќи по некои форуми најдов ваква тема,па решив да ја отворам овде..
  Којзнае можеби еден ден некој некому ќе притреба за нешто,па зошто да не побара личност овде на форумов со која барем имал некој контакт :)

  Јас сум студент по информатика,имам уште неколку испити до крај,а моментално веќе скоро 2 месеци сум вработен како System Administrator..

  Што сте вие по професија ?
   
  На Alfa Mobil Team, the_maker, username и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Софтвер девелопер (засега веб, во транзиција кон мобилните технологии).
   
  На Bumblebee и Cakii им се допаѓа ова.
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Невработен, студент на информатика :)
   
  На Bumblebee и Cakii им се допаѓа ова.
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Само информатичари до сега :)
   
  На Bumblebee и Ace им се допаѓа ова.
 5. Champ1on

  Champ1on Активен Член

  Член од:
  10 авг 2011
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  91
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Mi Note black
  РОМ/Верзија:
  8.1.1.0 Stable
  Економиста! не за џабе си купив хиаоми уред и хиаоми рутер :)
   
  the_maker, RagingDemon, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Невработен трошач на туѓи пари :)
   
  На the_maker, Bumblebee и Cakii им се допаѓа ова.
 7. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Со пиците у долгови ќе ги туриш луѓето :)
   
  На Bumblebee и filipkir им се допаѓа ова.
 8. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Нема, не трошам којзнае колку пари на пициве. Отприлика по 100 евра месечно трошам на пици. Наместо да идам по кафиќи јас си идам по пицерии, никад не сум бил по кафето :D
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Управител:ГлуП:
   
  На Bumblebee, goth50 и Cakii им се допаѓа ова.
 10. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Па не трошиш ни малце да ти кажам право :)
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: