Што најмногу мразите на форумов?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Ддарко, 16 јул 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Секој збор во компјутерскиот свет што содржи хиперлинк е потцртан. Сфати го тоа како општо правило кое важи во цел свет, на сите форуми, на сите портали, на целиот интернет, во сите програми.
   
 2. Bojan_rnr

  Bojan_rnr Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Да го знам тоа ама нема ли некој начин да се сокрие линијата (на пример сум приметил на други форуми тие хиперлинкови немаат линија се додека не ја ставиме стрелката над нив а тука е обратно(линијата се губи кога ке ја ставиме стрелката над линкот) Мислам дека ке делува псредено и поубаво така. Ако е можно секако???
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Епа од кај ќе знаеш после кај терба да кликнеш кај не? Каде имаш хиперлинк, каде не? Или ќе шетаме со маусот врз секое зборче за да најдеме кај се крие хиперлинк?
  Ако примети, кај менито се скриени и е обратно ти како што викаш. Таму се подразбира дека тие се копчиња. А за останатото тоа е по дифолт од самата скрипта. Не гледам причина зашто би се менувало. Баш попрегледно е.
   

Сподели преку: