Чудно откритие при поправање на HTC телефон

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од filipkir, 4 мар 2015.

 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Изгледа кратенката HTC значи: Hitler Telephone Company :D
  [​IMG]
   
  На Pane-G, христијан, Torte Mobile и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Еве ти и во плаошник...

  [​IMG]
   
  alekcacko, Pane-G, El_Makedonero и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Пред Хитлер да биде у план.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Хитлер е значи најголемиот крадец на симболи :) Срам да му е
   
  На Pane-G и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Во Тајван, кајшто е седиштето на ХТЦ, доминантна религија е Будизмот каде свастика има сосема друго значење и каде нацизмот и неговите симболи немаат никакво историско значење.
   
  На Dzepar, Pane-G, Effendi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Не е крадец, инспириран бил. :p

  Инаку да, поентат мене ми беше дека ова во Плаошник е доста пред Хитлер.
  Инаку свастиката мислам дека ја имала и на монети од грчко време, доста пред Филип 2ри итн.
   
  На Pane-G и filipkir им се допаѓа ова.
 7. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  И крстот долго време бил употребуван како симбол од многу постари религии од христијанството,а денес општо претставува христијански симбол,иако произлегува од историската приказна дека на крст бил распнат.
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Во раното христијанство свастиката била симбол на воскресението (крст во движење). Од таа причина е нацртана на мозаиците во баптистериумите во охрид.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Wow, незнаев дека имаш вакви добри познавања од областа на историјата thumbsup
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Свастиката ја има и на "марамата" на Папата од Ватикан која ја носи на сите поголеми и важни церемонии,покрај свастиката на марамата има и други разни симболи како:
  давидова ѕвезда,пентаграм ,3 точки итн.
  Симболика ,тоа е.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   

Сподели преку: