Чиста Околина-Новиот Аспект на Старата Школа

Дискусија во форумот 'Музика' започната од StalkeR, 1 јул 2010.

 1. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  28
  Unable to connect
  Firefox can't establish a connection to the server at makfile.com.
  Што к*р муе? ај постирај нов линк :S
   
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Макфајл не работи,ке ги аплоадирам одново,па ке ставам линк ;)
   
 3. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
  а демек точниот текст закон е :rolf: уште бре не научивте дека нема разлика во текст на стара и нова школа, тоа дека после 10 години сеуште нема напишано добар текст се однесува на Ицко а не на групата.

  Башка слаткар си е на место, да чинеше стара школа немаше нова да се оформи :rolf::rolf::rolf:
   
 4. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Еве нов линк :
  Код:
  http://hotfile.com/dl/78718554/b1f2b66/Cista_Okolina_-_Noviot_Aspekt_na_Starata_Skola.rar.html
   
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  слушам хип-хоп цел живот .... за мк раперите можам да кажам: патетични, квази филозофи, мрзливи, плачковци, сељаци.... крш крш крш.... ради елвир меќич да го слушам....fuck mk rap >:) mc hammer е милион пати „позрел“ рапер од овие нашиве „мили ванили “ wanna be рапери....
   
 6. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Штом слушаш претпоставувам дека ги знаеш СТР2,САФ,Џака ...
  Овие луѓе ако се крш,плачковци,за останативе не знам штом збор треба да се употреби... :)
  Али многу забегавме офф...
   
 7. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  SAf до кога бе ќе кукаат дека немаат пари дека ова не им чини дека она не им чини.... а нема ги живи да се појават од 98ма 1 (еден) албум имаат
  СТР2.... no comment малку иам слушнато така да не коментирам за нешто шо не слушам
  Џака---- испеана песна.... самопрогласен најачи рапер.... од мк сцена едино шо „сакам“ се Green Out ми се свиѓа нивиот ритам/ лирика..... :sado:

  ЕДИт:
  ради мк рапери ми е срам да кажам дека рап слушам......
   
 8. Darkmaker

  Darkmaker Нов член

  Член од:
  13 ное 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  И имам на Русија линк не работи. можат да бидат различни, има нова:???:
   
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
 10. duffykwack

  duffykwack Нов член

  Член од:
  8 јул 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  mobilen
  РОМ/Верзија:
  5
  Нека корегира кој знае на местата кај сто има прашалници и глупости пишувано. ова е најдобро што сум слушнал сиве овие години...

  Нешто блиску до реума – Чиста Околина

  Виџи сега повторно е прв,
  Но дали има тој нешто да каже?
  Се качувам и ја на својот врв,
  а после веќе не ми треба јаже.
  Се качувам ја горе за да гледам луѓе
  а слушам само ѕвонци,
  гледам доле сега беда
  и незнам дал се луѓе или овци

  и збори сега почесто на глас
  секој да те гледа да те чуе
  или биди мирен како овца
  често кој ќе стигне да те дуе

  и сите овци сакат стално в трло мир да биде
  полни да се мора стомаците на сите
  тревопасни луѓе
  се шират како чума
  не е чума велат, но не е ни реума

  е сега чекај малку
  се наметнува прашањето за кој кур, ти дал кур.
  оној гореа ти доле те поробиле...
  па те славеле што славе реуматично
  копиле те ставале те врзале во вреќа
  но во умот те сервирале со ветрот преку етерот.
  и ти рекле дека ти диктираш, каприаш?!
  но всушност те на прајле да си диктиран.

  ?Но ма надеж за оној закон(жаргон или слично),
  ако одиш на часови кај Спикерот Тако
  тоа е човект за препород,
  а родот е нивото на звонарот.
  мојот пенис е крив ех да ми е жив
  што критиката ја возам горе доле со лифт.
  Сржта на умот е нагризана од лимфа???
  ?реумата битаву да се потенцира рифот.?

  Не е денот на него се е свое ...(со генот или денот)
  можеби слично но секогаш со генот
  ?па Циа балерина врти околу стомна(стома),
  затина со први патолошки гомна.
  Земи купи ги и фрли ги брзо,
  и чекај го дедо мраз со поклон од Сорос,
  Крсти се Џорџ, а керкати роберта,
  а Господ?!? тој мислам дек го фрлија на чергата.


  јас го знам секој ден со ум,
  дијалектилчи ум ама секогаш со клун сум зачукал
  и мајкаму му е родот таа чука за него па ја фрла на подот.
  капиталистичка ?дугас(цугас)? од озгора
  со пост модерна куроф ми бега.
  поимот (или „кој е тој“) што има афинитет кон пнеума останува да лиже еден дел од реума.

  попот младожења....
   

Сподели преку: