Чиста Околина-Новиот Аспект на Старата Школа

Дискусија во форумот 'Музика' започната од StalkeR, 1 јул 2010.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  [​IMG]

  Листа на песни:
  Големина: 56.7 Мб

  Превземи:
  Код:
  http://makfile.com/files/get/jwUrN7HB_E/cista-okolina-noviot-aspekt-na-starata-skola.rar
  Пасворд:
  Код:
  www.gsm.mk
   
  На Bozo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
  Јас сум Шеф Шеф, јас сум ѓезве, јас сум сите што неа а две се :pos::pos::pos: катастрофа, и после 10 години сеуште нема направено текст како што треба
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Хаха али сепак чиста околина беа закон ;)
   
 4. Metatron

  Metatron Нов член

  Член од:
  19 јун 2009
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Абе жити се кој има направено текст? Слаткар?! И да знаеш не си чул како што треба друже.... кај го слушна она „сите што неа а две се“ :rolf:

  Ја сум Шеф Шеф, ја сум ѓезве, ја сум сите што немаат везе...
  btw, не вика ЈАС, него ЈА! Голема разлика, ако знаеш да и ја увидиш важноста.

  Башка, ова е old school, текстот ТРЕБА да биде таков.

  А шо сакаш да кажеш после 10 години? Тоа им е единствен албум, или според тебе текстот на песната треба да самоеволуира? Тоа е песна, запис, не е тоа мобилен па да му стаиш нов firmware и да се напраи текстот ко ти шо сакаш :rolf:
   
 5. Metatron

  Metatron Нов член

  Член од:
  19 јун 2009
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Е, си реков дека можда не е лошо да пишам некоја рима од Чиста Околина која можда и поише ќе биде „текст како што треба“:

  Од „Нешто блиску до реума“
  ...
  се качувам ја горе за да гледам луѓе
  а слушам само ѕвонци
  гледам доле сега беда
  и незнам дал се луѓе или овци

  и збори сега почесто на глас
  секој кој ќе стигне да те чуе
  или биди мирен како овца
  често кој ќе стигне да те дуе

  и сите овци сакат стално в трло мир да биде
  полни да се мора стомаците на сите
  тревопасни луѓе
  се шират како чума
  не е чума велат, но не е ни реума

  е сега чекај малку
  се наметнува прашањето за кој кур ти дал кур
  оној горе
  а ти доле те поробиле...

  итн...

  ако е ова некој рече дека е лош текст... ќе биде само инат и нишо друго
   
  На duffykwack му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.484
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Нели е подобро реге да слушате?
   
 7. Metatron

  Metatron Нов член

  Член од:
  19 јун 2009
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Па, у праву си, ја уствари слушам рокче.
  Али драги ми се Чиста, со дел од нив учев у Корчагин.
   
 8. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Тачно ...

  Се слуша и реге бе ... ;)
   
 9. aceRmk

  aceRmk Член

  Член од:
  23 окт 2010
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  И се дува бе :)
   
 10. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  28
  ахахаха кико немој не дувај ахахахахаха неги лажи луѓето:sado:
   

Сподели преку: