ЧПМ Игрица 4 fun

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од MacedonianBoy, 6 јун 2013.

 1. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Сите ја занеме ова игра знам дека има тема ама е многу стара, отворам нова тема малце да се размрдаме. За тие што не знаат се игра вака: Прашувам јас прашање: Пример. (Дали ЧПМ има точак?) (што кога го пишувам тоа тој не е тука а кој сака после ке одговори на моето прашање) иначе ЧПМ значи (Членот Под мене). Let's start.

  Прашање: Дали ЧПМ има х7 маус? Поздрав :)
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ама ич не ти е досадно тебе, а? :)
   
  На Derrick Rose и brzi82 им се допаѓа ова.
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Ич. :D


  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  чекај сега уште малце ќе гледа хвидео таман време му е....
   
 5. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  а ти многу мрчиш, оди спавај сутра те чека напоран дан. :D


  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  што да спавам инсталирам кастом ромови у пм....:) a сабајле имам закажано на доктор налет...
   
 7. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  не е за тебе андроид после го заебаваш на оли-воах да оди да менува ромови а ти шо праиш? а затоа то си седел на пц стално си на тапаталл, а тоа ти било. ај уше малце како шо почна ром ќе напраиш.. хахах :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
   
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Сега ќе удри и некој benchmark ;)...
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  еееееее удрено е антуту веќе ама само еднаш :)

  Sent from my HTC One
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  вакви теми се за форуми од типот кајгана, црно бело, идивиди. Ова е сепак форум кој е специјализиран за нешто. Нема потреба од вакви глупи теми да се трупа датабазата само.

  За занимација доволни се вицевите и смешните слики
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: