Црна точка на камерата на Sony E4g

Дискусија во форумот 'Sony' започната од roko, 18 јан 2016.

 1. roko

  roko Нов член

  Член од:
  18 јан 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  На задната камера почнаа да се појавуваат црни точки. Не станува збор за надворешна флека на камерата, ниту оштетување на дисплејот. Овие точки ги нема кога се слика со предната камера. Што може да биде проблемот?
   

  Прикачени податотеки:

 2. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Тоа е некоја хардверска грешка на Sony, имам видено неколку телефони Xperia Z каде што на задната камера ги1 и1ма истите точки
   
  На roko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Можно и да се прашинки а можно е камера
   
 4. roko

  roko Нов член

  Член од:
  18 јан 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Кога го купив телефонот, пред два месеца, ги немаше овие точки. Се појавија пред некој ден. Ако е прашина, тогаш е негде внатре.
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па може да е прашинка, чим е на слика толицка тогаш со око неможеш да ја видиш :)
  треба да се отвори и да се издува
   
 6. roko

  roko Нов член

  Член од:
  18 јан 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дував но безуспешно :)
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Го отштрафи го растури?
   
 8. roko

  roko Нов член

  Член од:
  18 јан 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Не, се плашам да не зезнам нешто.
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Тогаш однеси го до мобилара
   
  На roko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  119
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  И јас истото го имам, никој незнае да ми каже што е, еден ми вика прашинки можно е да се, друг ми вика изгледа мртви пиксели, кај мене не се познавват толку многу како кај тебе ама пак иритира ко ке мислиш на тоа и сега незнам што да правам, а и овај шо ми рече прашинки биле страв му е да го отвори дан ми ја сјебе леќата.
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: