Цркнат Sony Xperia T3

Дискусија во форумот 'Sony' започната од StalkeR, 7 мај 2017.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Еден другар има Т3 и прееска додека седевме цркна од никаде некаде. Првен заглави на лого, али успеав да го вратам по некој рестарт, ама после се исклучи и толку беше.
  Претпоставка дека можеби е батерија.
  Има ли некој да го ѕирне или да го носам кај овие тука?

  Поздрав.
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ostavi go nokjeska na polnac vidi sabajle ima li znaci na zivot, ako ne servis pomini kje se vidi


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Телефонот стоеше неколку часа на полнач и се уклучи уште вчера. Пробано беше со тоа копчето за гасење, не биваше, дури по 5,6 пати бидна. :)
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Нема долго да поживее, сите Т3 веќе рикаат
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Напротив, на полнач повеќе штета правите. Имаат проблеми со меморијата, некогаш поминуваат со репарирање (1400 денари) некогаш со промена - 2700 :)
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  [QUOTcompanion R, post: 356258, member: 6330"]Еден другар има Т3 и прееска додека седевме цркна од никаде некаде. Првен заглави на лого, али успеав да го вратам по некој рестарт, ама после се исклучи и толку беше.
  Претпоставка дека можеби е батерија.
  Има ли некој да го ѕирне или да го носам кај овие тука?

  Поздрав.[/QUOTE]
  Problemot e so ram memorijata....simnete go sony companion i reparirajte go softverot, lesno e. Koga ke se podigne neka ne gi prefrla aplikaciite na sd karticka.
   
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Не е до тоа проблемот. Се инсталираше нов софтвер и преку ПЦ Комапнион и се флешна нов софтвер од корен со Флеш Тул, пак продолжува. Сумњаме на батеријата да е отидена... Ако има шанса да се однесе да се види дали е во ред батеријата...
   

Сподели преку: