Хтц оне: Различна јачина на звук

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Nachevski, 3 дек 2013.

 1. Nachevski

  Nachevski Член

  Член од:
  26 јан 2013
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  40
  Поени од трофеи:
  18
  Вака сеа, денеска девојка ми зеде нов хтц оне, и случајно приметив дека кај неа звукот е дааалеку погласен за разлика од кај мене.. до сега мислев дека се е супер али сеа ми падна чудно бидејки имаше огромна разлика во јачината на звукот. Значи квалитетот е ок, али во јачината имаше голема разлика. 2 та телефони беа до мах пуштени, 2та се со сток ром 4.3... од што може да е? Хардверски проблем нешто или ослабуваат звучките со тек на време? (Мојот е стар 6 месеци)


  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.864
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  запушен
  четка солушн ;)
   
  На Pane-G, krale и ilche11 им се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И кај мене исто и го издував малку и со четка потоа се е ко шо треба :D

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На Nachevski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nachevski

  Nachevski Член

  Член од:
  26 јан 2013
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  40
  Поени од трофеи:
  18
  Ти благодарам Торте, го исчистив и се е ок сега. :)

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4
   
 5. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Namalen e fabricki na ponovite soft. Ima zip sto se flesuva preku recovery sto go pravi kako na starite verzii na android zvucnikot , ako vi treba slucajno pisete ...

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Пријателе,не ли гледаш дека темиве се од пред една година и дека никој нема пишано тука од Март 2013.


  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Баш ме интересира кај го најде тоа март 2013? :confused:
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  На начевски постот над п..стар постот е
  12/3/2013
  се надевам дека
  12 ти значи дванаести
  3 значи март
  а 2013 значи 2013 година.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  хаха [​IMG] :)
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Значи зГрешка сум правел :D

  Али сепак е стар пост,не е година дена
  3 месеца без пост :)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: