ХТЦ 8 Проблем со Сим картичка

Дискусија во форумот 'HTC' започната од tomce.veles, 25 јун 2016.

 1. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Не видов нешто слично па направив нова тема.Телефонот не ја препознава Сим картичката поголемиот дел од времето па на моменти ке ја даде. Мислев дека дотрајал симот си купив нов, пак иста песна .Посмислив да не е од потресама не е ни тоа.Телефонот на маса без движење побара Пин код. Можно ли е да е нешто софтверски оти телефонов не се одштрафува па да го сменат конекторот сака одлепување и никогаш нема да биде истиот.
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Дефинитивно мислам дека е проблемот до Сим-читачот..ист проблем имав со поранешен идол 2 кога ќе му текнеше ќе читаше Сим..Однеси го на сервис..јас го однесов и ми го направија
   

Сподели преку: