ХТЦ У ПЛЕЈ грее

Дискусија во форумот 'HTC' започната од zlatko2525, 4 јул 2019.

 1. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  vip,
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мислам дека не игра улога од кој оператор е земен, колку кој е овластениот сервис што стои позади гаранцијата. Кај нас во Македонија е каша попара со овластените сервиси не се знае ни кој увезува ни кој што продава ни кој поправа и со какви резервни делови поправа, ФАКИНГ ВИДЕО ДАТА им ставаат ОЛЕД екрани на АМОЛЕД телефони.

  Директор на МТВ добива од Телеком уред на самсунг за азиски пазар наменет без 4г опција :)
  Едно време за Самсунг имавме 4 овластени сервиси, за хтц телеком си има свој сервис, за останатите е Промо, некад Мобико, некад АСА, некад кај некого у подрум.
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Разговарав со еден другар кој има хтц десире 12 од телеком и му дале број од некој сервис и таму му рекле дека во Македонија само тие сервисираат хтц без разлика од кој оператор е. Прашав од кој оператор е зошто мојот е од вип а таму некогаш знаат да бараат влакно во јајце само за да не бидат тие "оштетени"
  --- Споено дупло мислење, 11 авг 2019 ---
  А колку време помина од првиот пат кога им го однесе додека да ти дадат друг?
   
 4. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  нема цел месец во еден месец го вракав 3 пати по 7 дена седесе кај нив
   
 5. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Ама ти го имаш носено дирекно на сервис изгледа не преку оператор, јас овде во Берово да го однесам во вип нема да го пуштат на сервис барем 1 месец
   
 6. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  go nosev vo vip prodazno mesto vo bitola , tie si go preprakaa na servis posle tretiot pat mi dadoa solucija da si odberam tel aparat ili da si doplatam za koj sakam
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  А како ти прифатија за цената колку го имаш платено телефонот на твојата претплата или колку му е цената да го купиш само телефонскиот апарат и цената на новиот како ја долати на твојата претплата колку е или како?
   

Сподели преку: