ХТЦ У ПЛЕЈ грее

Дискусија во форумот 'HTC' започната од zlatko2525, 4 јул 2019.

 1. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Имам проблем со хтц у плеј од половината нагоре кога му е уклучен мобилниот интернет грее ненормално многу и батеријата ми ја празни многу бргу отприлика за 3-4 саати од 100 до 0. Тоа порано го правеше ама отприлика во 3 месеци по 3-4 дена беше така и после си работеше нормално додека последниот месец ипол секој ден е така штом уклучам мобилен интернет одма загрева и да празни батеријата
   
 2. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  go imam istiot problem od april ovaa godina , telefonot mi zavrsi vo servis , prviot pat mi rekoja ne cinela baterijata koga go vratija nemase nikakvi promeni procesorot raboti so 100% optovarenost i gree vo gorniot del sekako i ja trosi baterijata za 3 sati . sega seuste e vo servis ke vidime sto ke recat
   
 3. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Ај да видиме што ќе направат кај тебе пиши ми дали да го носам и јас во сервис или во контејнер
   
 4. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  стигна телефонот од сервис и пак истоја троши батеријата и си грее од задната горна страна најмногу се чувствува на задната камера , замената е матичната плоча и сега останува по трет пат да го вратам во сефвис можеби ке го решат проблемот (останаа пластиките да се сменат и екранот.) иначе заприметив дека грее бидејки е оптоварен процесорот 4-5 со 100% цело време .
   
 5. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
 6. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  јас го решив проблемот, ми дадоја нов телефон
   
 7. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Пак у плеј ти дадоа?
   
 8. felix_bt

  felix_bt Нов член

  Член од:
  6 јун 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  не ми дадоа порат на парите од претходниот тел 11000+ доплати 1000 ден и зедов џиоми ми а2 лите , попрака нема на стариот
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Доколку немате гаранција и начин да излезете бесплатно од вашиов проблем/да го замените уредот наједноставно е да се проба со даунгрејд пред да се работи нешто хардверски/механички на уредот. Често и кај премиум брендови како апл и самсунг се имаат случувано софтверски проблеми да го заглават процесорот на верглање и поради таа причина да доаѓа до овие аномалии. Но кај премиум брендовите поради тоа што се повеќе продавани во сите региони од планетава, кога ќе изрепортираат 150.000 луѓе за 24 часа проблем, решен е за помалку од 24 часа со апдејт фикс.
  Кај ХТЦ последниве 5 години, не се продадени 150.000 телефони :) а најиронично е што од 2004 до 2012/13та работев за хтц и им бев најголем фан и промотор, сега не сакам ни да поправам хтц телефон.
   
 10. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  А од кој оператор ?
   

Сподели преку: