Флешување Cect t689?

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Glodaragz, 23 јан 2009.

 1. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  A тогаш што се позитивните страни на флешувањето т.е. што добивам плус :)
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  а кој рече дека со флешувањето добиваш нешто плус?

  мислам хелоуу! до пред 2-3 години флешување беше поим само во сервис светот на мобилната технологија и се користеше најчесто кај телефони што имаат софтверски дефекти.

  а сега секој втор човек што ми влага во сервис ми вика, сигурно до флешување е, а тоа микрофонот не му работи или има проблем со флет кабелот.
   
 3. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  абе ја мислев да му појачам некој софтвер или така нешо да биде болје...Сеа за сеа неам никаков проблем со телефонот и затоа нејкам ни да ризикувам да му се случи нешто-барем во моментов како што слушам не се исплати
   

Сподели преку: