Флешување Cect t689?

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Glodaragz, 23 јан 2009.

 1. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ако може некој да ми помогне,со тоа како да му го упгрејтнам софтверот на кинезов што го иам дома :D ... И сакам таа процедура да биде не ризична и тако далје :) ... Очекувам линкови и така.Благодарам.

  И плус да може да користи јава...или мн барам :D
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  што алати имаш?
   
 3. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  usb кабел ако мислеше на тоа :D
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  мислев на инфинити, спајдермен, мц-тул, z3x, итн...
   
 5. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Ака шпанско село :rolf: Нема шанси да се флешува со обичен кабел. Ти треба опрема. Алфа дај ми цена за инфинити-то :Слушалки:
   
 6. Glodaragz

  Glodaragz Нов член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Епа да ти го даам на тебе да ми го флешуеш...Ако сакаш/ако можеш.И цена у питање :D и Јава обавезно :D
   
 7. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Нема јава ?????
   
 8. cacko

  cacko Член

  Член од:
  11 мај 2008
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  260e
   
 9. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  неможиш да ставиш јава на тој телефон, ти на флешување мислеше да ставиш софтвер од друг телефон така? епа тоа неможеш на тие телефони може на само на сони ерксоните кои се исти хардверски пример K750 и W800 и софтверите си одговараат.

  уствари можеш да ставиш од шо сакаш софтвер но после нема да да се уклучи телефонот.
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  да ти сменам софтвер, доколку ти покажува ерор на сим 2 или 1 или без сим работи топ со сим не уклучува - 20 ојро.

  јава, нема нема ни да има.
   

Сподели преку: