Флешување на Нокиа 5800 - видео туторијал на Македонски

Дискусија во форумот 'Nokia ROM Modding' започната од matrix_skopje, 28 фев 2011.

 1. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  Se izvinuvam za losiot kvalitet na videoto i se nadevam deka istoto ke vi bide od pomos

   
  На Darko Davidovski, IVANOVSKI, Jane и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Малку ти го изменив постот. Добра работа си завршил. Уште видеото да беше со подобар квалитет..
   
  На matrix_skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Како го стави алал ти вера, 4 пати го изменував постот никако несакаше вака да ми го прикаже клипот:)
   
 4. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  E fala sto si go izmenil postot stvarno dobra rab si zavrsil,a sto se odnesuva do kvalitetot na videoto nemozev veke da ja cekam kamerata dva meseca mi ja popravaat i nikako da ja napravat,ama i vaka mislam deka kolku tolku ke bide i ova od pomos. Fala pak
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  На форумов отворив, само немам време да ја побарам - тема со апликација која е многу едноставна и мала и нема да имаш потреба на овој начин да снимаш видео туториали.
  See my video! :)
   

  Прикачени податотеки:

  На matrix_skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 6. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  fala ke go probam ova do vecer

  --- надополнето ---

  me interesira samo dali na nekogo mu pomogna videovo za fleshuvanje
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас од 2008ма навака не користам ЏАФ. Само со UFS + HWK и MT-Box си флешувам.

  See my logs
   
 8. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  izvini ama na tebe i ne ocekuvav da ti pomogne videoto,a za ovie vtorive da ti kazam deka i prvpat slusam. Jas ova sum go videl po forumive stranski mislam so jafot,a za flueshuvanje so tvoive alatki ne sum sretnal nikade do sega
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Camtasia користи го за наредните туторијали. Премногу едноставен, а премногу професинално испаѓа видеото;) Може да видиш тука еден мој туторијал. Се разбира може и звук да снима, али кај мене го исклучив.
   
  На matrix_skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 10. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  fala bas ke go probam
   

Сподели преку: