ФИНКИ vs FEIT

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од kic10, 8 јун 2017.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Ваши мислења? Инаку се мислам за Примена на е-технологии на ФИНКИ
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.131
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Па што сакаш да учиш? :) Споредуваш баби со жаби
   
  На христијан и Alfa Mobil Team им се допаѓа ова.
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.415
  Допаѓања:
  2.942
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Споредбава е као сакам да си купам компјутер или лап топ, што препорачувате :D
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Хаха, мислев општо. Еве до вчера не знаев дека наставите на Финки се држат во простории на други факултето. Ме интересира како се признаени по Европа, наставен кадар и сл.
  Инаку, ме влечи програмирањето, затоа пишав дека се мислам за Примена на е-технологии.
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.131
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Не знам што ти значи тоа како се признаени во Европа. Веројатно свесен си дека се запишуваш на ноу нејм факултет?

  Ако мислиш на тоа какви ти се шансите за да продолжиш со магистерски студии надвор, тогаш многу повеќе зависи ти што ќе постигнеш на факултетот, од тоа како бил истиот „признаен“. Просек на 8.5 и ангажираност во проекти во и вон факултетот ти се клучни точки.

  Тоа што рентаат простор на МФС и ФЕИТ нема никаква врска. Кадарот, како кадар на македонски факултет :)
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: