Уметност на Велигденски јајца

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Torte Mobile, 5 мај 2013.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  погледнете го проектот на фотографката Ванеса Дуалиб. Насловен е “Eggventures на Eggbert”, а инспириран е секојдневното консумирање на милиони јајца во исхраната на луѓето.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  милош, Pane-G, MacedonianBoy и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: