[Туторијал] Андроид Апликации на вашиот BB10

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од CrAzY_MaN, 28 авг 2013.

 1. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN Нов член

  Член од:
  23 јул 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Користите ББ10 и сакате да снимите андроид апликација ? Следете го туторијалов за успехно исталирање на андроид апликации.

  ББ 10 1.1 ОС - 2.3.3 Android Runtime
  ББ 10 1.2 ОС - 4.2 Android Runtime - Отклучен Андроид рантајм.

  Чекор 1:

  Потребно е да активираме девелопмент мод. Тоа ќе го направиме преку Settings -> Security & Privacy -> Development Mode -> On.

  Чекор 2

  Потребно е да го превземете BBDP. Откако ке го снимите ќе добиете прозорец како овој.
  [​IMG]

  Чекор 3:

  Поврзете го вашиот мобилен уред со компјутерот и во полето лево PlayBook IP внесете ја IP адресата која што ја одредивте во Development Mode и лозинката која што ја поставивте при активирањето на модот. Откако ќе ги внесете кликнете Connect.
  [​IMG]

  Чекор 4:

  По успешното поврзување, кликаме Add и ги додаваме бар фајловите од конвентираните андроид апликации. По успешното додавање ги селектираме апликациите што сакаме да ги снимиме и кликаме на Install. BBDP сега ке ја инсталира апликацијата на вашиот мобилен уред.

  Извори за конвентирање и превземање на конвентирани андроид апликации:
  Напомена: Вршете ги овие чекори на сопствен ризик. Авторот не е одговорен за било каква оштета на вашиот оперативен систем или телефон.
   

Сподели преку: