Телефон ! (07х/ххх-ххх)

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од DualCore, 15 јун 2008.

 1. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Бидејќи гледам дека некои членови на форумот го сватија погрешно полето „телефон“ на нивниот профил и го напишаа нивниот телефонски број, ги известувам дека таму треба да стои моделот на мобилниот телефон кој го користат, а не телефонскиот број.

  Оние кои не знаат како да го изменат, нека ги следат следниве инструкции:
  1. Притиснета на „Кориснички панел“
  2. Од левата страна на листата, притиснете „Измени профил“
  3. Ќе забележите текст бокс над кој пишува „Напишете кој мобилен го користите во моментов“. Тука напишете го телефонот кој го користите и потоа скролајте надолу и притиснете „Сочувај ги промените“
  4. Тоа е се :D

  п.с. Ова е добронамерно, бидејќи Вашиот телефонски број може да биде злоупотребуван ;)
   
 2. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  fala za info.:galenje:
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Шо бре фала за инфо, ти и така си имаше Моторола :D
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не сум ни заприметил дека мобилните броеви ги ставале:pos:
   
 5. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Абе ја видов на два-тројца и одма ми текна тема да отворам... :D

  бај д веј, гледај на профилите од сега и ќе видиш колку бројчиња има :pos:
   
 6. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  И јас го имам истото приметено, си викам брее кој тупаци беа.:confused:
   
 7. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  Ja imam primeteno samo kaj Virus.
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  прв коска147 си стаи за ремет и така тој број му е скоро никогаш активен, а потоа почнаа сите да го имитираат. :D
   
 9. koska147

  koska147 Нов член

  Член од:
  8 апр 2008
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  е ајде де...ја чекав некој да ми се јави...али ај мораше да сменам да не речат глуп туп ово оно...ама шема беше се зезавме нешо...:Dа плус глеј и да сакам да напишам шо све користам нема место....се зезам...
   

Сподели преку: