Тапа сте !

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од Bumblebee, 29 окт 2014.

 1. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Само што ја нема оргиналната батерија т.е откако ја сменија и самиот телефон престана да работи, инаку си беше во ред, дури немаше ни проблеми со батеријата ама ете, добро ова одамна беше. Во секој случај самиот телефон не вреди толку колку една батерија, ќе си барам електричар, а може и ја да пробам да си се учам :) секако нема што да зафркнам :)
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Финале за лига на шампионите Ливерпол е тапа посебно голманот е ТАПА и е за второлигаш


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.487
  Допаѓања:
  2.989
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Треба да има диода помеѓу првата и третата ќелија, најди го оригиналот и измери ја или префрли ја.
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: