Таблет- Македонска подршка

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од nikolcee, 28 авг 2018.

 1. nikolcee

  nikolcee Нов член

  Член од:
  28 авг 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  989009080
  Како да направам на таблет, кога ќе ми е уклучена тастатурата, да можам да пишувам со македонски фонт? Кога ќе пишувам дирекно од таблет, можам да пишувам со македонски фонт, а со тастатурата неможам. Постои решение?
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Прво ,што таблет имаш и кое е верзија андроид? Инаку да симнеш апликација за тастатура со кирилична подршка на пример ТоучПал
   
 3. nikolcee

  nikolcee Нов член

  Член од:
  28 авг 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  989009080
  Lenovo, Android version 4.4.2
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Стара верзија андроид кит-кат туку оди во плејстоур и смини си апликација за тастатура со кирилична подршка SwiftKey или TouchPall и слично и инсталирај си па потоа подесувај за Македонска кирилица


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 5. nikolcee

  nikolcee Нов член

  Член од:
  28 авг 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  989009080
  Ти благодарам за одговорите. Но сеуште неможам да се снајдам. Ја инсталирав апликацијата Touchpal pro, но незнам како да ја уклучам подршката, кога ќе ја поврзам тастатурата. А апликацијата SwiftKey неможам да ја најдам
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Тоа ПРО е верзија за плаќање затоа наубаво најобично класично да симнеш или напиши вака SwiftKey Keyboard и кога ќе симнуваш и оди во таа апликација и таму нагодувај па потоа оди во андроид ОС и таму нагодувај


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  https://support.swiftkey.com/hc/en-...sical-external-Bluetooth-keyboards-on-Android
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113

Сподели преку: