Таблет Леново Помош Итно е

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од petar_staff, 3 окт 2015.

 1. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  ова се случува на таблет Леново имаше упдејт 1 сакав да го инсталирам ама ми појави Falied и ова го даде на сликата,кажувајте на кое да изберам од овие?
  [​IMG]
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Хм aкo немaш ништo битнo вo негo избери првo,wipe data factory reset,пoсле reboot sysen now или сaмo нспрaјму reboot и требa дa крени системoт стaр.

  Sent from my LG-D802
   
  На petar_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 3. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Готово средено е,фала Горан,може да се избрише другара тема :)
   
 4. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Малку ќе ја воскреснам темава ама ми се виде најсоодветна за моето прашање.
  Имам таблет леново таб 021 така нешто беше (попосле ќе видам и пишам како е точно)
  до вчера работеше, функционираше сосема нормално, ми се испразни батеријата и го ставив да се полни цела вечер. Сабајлето го исклучив од полнач и го земав со мене ама не го уклучив. И сега баш пред саат време сакав да го уклучам ама не функционира воопшто ај си викам може не се наполнил па го ставив пак на полнач и уште е и нели ако ништо друго треба барем да ми даде дека се полни. ама ни тоа не го дава. Буквално не работи.
  Па отприлика да не знаете што би можело да доведе за да престане да работи? Би можело воопшто да се поправи и кој сервис конкретно се занимава со вакви проблеми?
  Фала многу и се извинувам што ви пишувам само проблеми кога имам :/
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Доколку немал физички повреди самиот уред, мене ми звучи како проблем со конекторот за полнење. Во секој случај за да се воспостави правилна дијагноза мора прво да се отвори уредот, да се наполни вештачки батеријата и да се види дали уклучува, па потоа да се дијагностицира дали конекторот пренесува струја до деловите за напојување.

  Дијагноза можеме во рок од еден ден да воспоставиме, доколку си во можност донеси го тука.
   
  На alfabeta и kirev им се допаѓа ова.
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Држи го дугмето за палење по 30 секунди. Закачен на кабел, откачен. Истовремено со volume up, па со Volume down. Ако нејќе - Бошко ќе го среди :)
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Се уклучи некако, сега за сега е во ред или до батеријата или до самиот приклучок за полнење бил или сеуште е проблемот. Во случај пак да заглави ќе го донесам секако. Фала во секој случај за одвоеното време.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: