Струмица опен фестивал

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од vonuzu, 10 авг 2013.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Фестивалот во Струмица ќе започне на 10 август и ќе трае 10 дена, а програмата вклучува концерти, настапи на бендви, промоции на книги, трка на келнери и ликовна колонија. Сликите од ликовната колонија ќе се продаваат со цел да се соберат средства кои ќе идат насочени во хуманитарни цели.

  Гости на големата сцена ќе бидат:
  Ике де Кока, Млади струмички таленти, Јупитер, Амадеус бенд, Жељко Самарџиќ, Френдс, Рибља чорба, Суперхикс, Кирил Џајковски, Џамбо Агушев, Ален Исламовиќ, Северина

  Дополнително, 500 играорци поканети на фестивалот ќе го изведат најмасовното оро на Балканот.

  Инфо повеќе : https://facebook.com/StrumicaOpenFestival?id=284536378311418&refsrc=http://www.google.com/m&_rdr

  Ајде повелете :)

  Sent from my GT-I0000 using Tapatalk 4
   
  На zmejce и BokUre им се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  не идеме у комињарска општина :)
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Бегај бе.. И Атомант сигурно е дојден..
  Ти не доагаш?

  Sent from my GT-I0000 using Tapatalk 4
   
  На zmejce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  нема пари друже :) башка не сум мераклија по вакви работи.
   
 5. Nearen

  Nearen Познат Член

  Член од:
  11 јан 2011
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  335
  Поени од трофеи:
  63
  Феномен познат само во нашево државиче, е тоа што на секоја таканаречена манифестација, репертоарот на артисти и изведувачи е горе/долу 80% ист веќе цела деценија можеби. Одредени работи кои што некогаш со задоволство сум ги гледал и слушал ми се одмилени до степен на повраќање ради фактот што ги носат "премиерно" на секој шит-фест.

  Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2
   
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Абе заеби изведувачите, дојди на пиво, скара, жени, забава...
  Кој ги е*е турбофолкерите, ексју музикалистите и сл..
  Но офенс до споменатите.. :)

  Sent from my GT-I0000 using Tapatalk 4
   
  На zmejce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Колку е од прилила приватен смештај за времетрањето на фестивалов?

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  абе каков смештај идеме сите на гости кај вонузу :)
   
  На vonuzu и zmejce им се допаѓа ова.
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Поима немам, а и неверувам да има такво нешто.. Приватен смештај најблиску во Дојран. :)
  Имаш 5-6 хотели кај кои цените се од 700 нагоре, но неверувам во деновите на концертите дека ке има место.

  Sent from my GT-I0000 using Tapatalk 4
   
 10. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Само Џајковски вреди, другите се сите гола вода.
   

Сподели преку: