Сток или кастом ром?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 апр 2013.

?

Stock или Custom

 1. Stock

  21 гласови
  56,8%
 2. Custom

  16 гласови
  43,2%
 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.625
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Не би рекол дека тоа ке го прави апликација. Немам инсталирано некој дајалер или сл. па да ми прави проблем таму...
   
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Телефонов ќе го земам затоа што секогаш ја има најновата и најстабилна ванила верзија на андроид. Зошто би експериментирале со цијаноген?
   
 3. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Затоа што има можности. Тоа е андроид. Можеш да екпсериментираш со него.
   
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Да, но ништо не добиваш, а секој експеримент може да заврши со брик.
   
 5. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  И после тоа унбрик. СО менување на андроид ром(систем) нема ШАНСА да ти се брикне до тој степен да неможеш да си говратиш. Единсвтен брик е боотлооп.
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  [​IMG]
   
  Pane-G, Tomekk, boro1 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: