Сток или кастом ром?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 апр 2013.

?

Stock или Custom

 1. Stock

  21 гласови
  56,8%
 2. Custom

  16 гласови
  43,2%
 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Стави си апликација yahoomail ili gmail решен проблем.
   
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  batka ne sakam 10 apps za mail. sakam edna koja ke vrsi rabota za 10 akaunti. i taa edna da pravi instantno push a ne da ja molam da mi kaze deka mi stignal mail

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Тогаш дефинитивно немаш инсталирано yahoomail нема подобар од него тој на аппле може вода да му носе имам ипад и затоа ти кажувам,Те известува не се секирај
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Aма ти пак не разбираш. Има и гугл меил апликација, има и јаху, има и хотмеил... Зашто да трупам бепотребни апликации, кога има дифолтна од иОС која перфектно работи. Али ајде, навикнати сте вие на алтернативи, кастом ромови, милијада виџети и слично
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Кој дел не ти е јасен и јас имам апликација за маил од мојот нексус 4 ама не ја користам таа си го сакам yahoomailot затоа што ми е ист со тој на пц.Иначе и таа апликација што оде со телефонот беспрекорно функционира.И сега ете ти решен проблем.иМаш андроид маил. :КљуЧ:
  --- надополнето: Apr 24, 2013 12:03 AM ---
  Маилот не ти работи како што треба?
  Што значи тоа како што треба не ти ги учитува мејловите не ти дава сигнал што?Јас имам нексус и се си работе како што треба.
  Одиш во сетингс подесуваш и готово се си работи.Ставаш колку сакаш маилови и крај.
   
 6. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Предлагам да модераторот ги избрише последите постови што се безвезе и вон темава (вклучително и моите.)

  А воедно и да се надоврзам на прашањето кое првично е поставено на темата.

  Не сакам да биде само анкета со одговори сток или кастом, туку да се каже и ако користите кастом ром името на тој ром и конкретни подобрувања кои првично на хартија ги има тој ром а и при користење што ви дал придобивки од аспект на корисничко искуство (батерија брзина стабилност)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  CyanogenMod - Сток ванила андроид, без блоатвер, секогаш најнова верзија, кастомизација до коска со само еден клик, оверклок-андерклок на CPU-GPU, комплетно блокирање на несакани броеви.... Се ова нативно без дополнителни програми.
   
  На username, OLI-HAUG и zokimk им се допаѓа ова.
 8. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  paranoid android with pie control mi e taka po merak rabotnata povrsina na ekranot mi e pogolema a plus i stabilen brz mi e nexusot mi leta od raka :)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Ја сеуште сум на сток, не ни ми е рутиран телефонот. Ваљда навика од ајфонот да не менувам софтвер. Али и вака ми е топ неможам да се пожалам за брзина, па и за батерија, нормално ако има некој кастом ром што драстично би го зголемил векот на батеријата би го ставил, значи за 20-30% ако ми зголеми.

  Али како и да е сеа го чекам 4.3 а пишуваше дека ќе има некое подобрување на батеријата.

  Иначе во однос на темата, ја сум повеќе за сток, ваљда дека имам нексус.
   
 10. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Stock FTW за мене. Ако ми здосади некогаш, може да пробам друг ром. Иначе прво отпакување (N4), одма ставив CWM и администраторски привилегии.
   

Сподели преку: