Сток или кастом ром?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 апр 2013.

?

Stock или Custom

 1. Stock

  21 гласови
  56,8%
 2. Custom

  16 гласови
  43,2%
 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Ајде да ја отворам првата тема за Нексус 4 :).
  Со анкета...дали користите сток или кастом ром?
  Ако сте на кастом, кој ром и што добивате со него плус...?
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Кастом ромови се ставаат кога не го бива телефонот. Нексусот си е арен, така да нема што да се чепка.
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Кастм ромови се ставаат кога: Не сакаш да чекаш официјален, не ти се свиѓа сток, сакаш повеќе функции.
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Јас користам ЦМ на нексусот и сум задоволен.Искрено се надевам дека ке добијам нов кернел 3,8 и софтвер пред официјалниот андроид 5.И ке почекам да видам дали сум во право уште 1 месец.Иначе намам никакви проблеми па и затоа не се враќам на сток.А користам Ланчери кои што мора да ми е рутуван тел за да ги ставам па воедно и Ром.
  ПОздрав
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Дали некој знае што е причината Што нексус 4 има многу слаби резултати на Quadrant тестот?
  На сите бенчмаркови има доста солидни резултати додека на Quadrantot имам меѓу послабите.
  Фала позз
   
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Препорака да баталиш бенчмаркови.. Џабе цицаш батерија, се замараш, а не се валидни, точни и меродавни..

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
  На RagingDemon и krale им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  За некои од бенчмарковите и не се баш меродавни ама 3d mark i sl и те како се меродавни.Искрено правам бенчмарк само кога ке излезе некоја понова верзија од самиот бенчмарк.
  Не ме замара :).
  Со тоа гледам секој пат од еден до друг модел на телефон како напредуваат, нека ми земе 15% од батерија не ми е баш грижа.
  Фала за советот во секој случај.
  ПОздрав
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  не пишано правило се бенчмарковите за дали уредот ќе ти е стабилен, брз и т.н...
  секогаш кога сум вадел добри поени уредот ми бил потром полоши се понашал а додека сум вадел полоши поени уредот летал у секоја смисла, затоа ги баталив и јас многу одамна тие глупости :) башка ми поминаа тие тинејџерски денови со бенчмаркови сепак не би губел време за небитни работи.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 9. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Он си е уште тинијџер и на 35 години :pos:
   
  На ace.rot и krale им се допаѓа ова.
 10. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Абе баталете бенчмаркови и 300 глупости, уште неможам да се навикнам на андроидов, еден пуш маил не работи како што треба. ах златен ајфон.
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: