Сте виделе олку добра копија на н95 8гб

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Alfa Mobil Team, 4 јун 2008.

 1. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Сосема се сложувам со ова! Испробано од моја страна. Еден мој другар има копија на Н95ка кинеска го отворив капачето назад и миришнав кај батеријата.. СМРДИ на изгорена пластика!
  А за разлика, кај моето супер телефонче Сони ериксон дупло В 705 мириса на многу подобро... Така се осеќа сигурно и секој друг кинез! Отвори и миришни, ако те удри еден јак СМРДЛИВ мирис на изгорена пластика фрлај тоа не чинит!! :Панк: :НеареН::НеареН:
   
 2. jovanovmk

  jovanovmk Активен Член

  Член од:
  14 јун 2008
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  28
  eve mala pomos za razlikuvanje
  menito ne e isto
  [media]http://www.youtube.com/watch?v=1x2E1ZL_7O0[/media]
   
 3. Jove

  Jove Член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Xaxaxa navistina mnogu se slicni,a kaj gi pravat ovie fusarskite telefoni kina ili?
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Во кина кај може :)
   
 5. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  ili Kinezi na brod :)
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Море ги праат кинези на час по ОТП хахаха :pos: за домашна копија на ајфон а на час по една Н95-ка вадат хуухухуху :pos:
   
 7. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  по ОТП калкулатори прават :)
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  pa ete site moi drugari mi vika da zemam NOKIA posto e zakon i najdobar
  i jas vikam deka e najdobar ama ne vredi da se kupi za izgor skap i zatoa ic
  ne sakam NOKIA poradi prokleti kinezi ,i resiv da si kupam SONY ERICSSON i
  tie mnogu polesno se razlikuva odkolku NOKIA
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Ако гледаш така на нештата, далеку ќе стигнеш...
   
 10. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  siguren si deka se razlikuvaat mnogu polesno??Kolku kopii si videl na ericsson?
  A drugarite ti vikaat da kupis Nokia,a ne kineska kopija!!
   

Сподели преку: