Сте виделе олку добра копија на н95 8гб

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Alfa Mobil Team, 4 јун 2008.

 1. Filipp

  Filipp Член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  574
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  тешко нас со нив бре.
  луда нација...
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Морам уште едно случка да ви пренесам. Вчера бев да го мењам мојот за 8800 Сафир и идам и му го давам на човекот мојот телефон и ми вика а има овој твојов камера? Му викам да. А ВиФи има? Има. И го зимам неговиот да го разгледам и искрено првпат фатив во рака 8800 Сафир и појма немав како изгледаше оргиналот за да споредам дали е кинески. Ама влагам во меморијата и гледам има мемориска 64мб и му викам на човекот овој кинески е не е оргинал. И ми вика - Е како позна бе? Му викам оргиналот нема слот за картичка, овој има. Епа гледаш овој ти е болје и од оргиналот, имаш плус една опција:pos::pos::pos:
   
 3. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  lol. Па убаво ти викам чувај си ја н82-ката а ти си запнал за 8800 сафир.
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Па немаше да го користам сафирот повеќе од 3 дена:D. Едноставно ради повисоката вредност на сафирот, само ради тоа ќе правев замена.
   
 5. anubis_the_god

  anubis_the_god Член

  Член од:
  11 јул 2008
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  a kako e so ovie kineskive nokii se javuvaat li cesto defekti pls odgovor
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Имаш разни кинески копии, Некои само од надвор наликуваат на оргиналот, а внатре сосема нивно нешто различно од симбианот. Има и копии што од надвор се идентични, некои од деловите се идентични, а внатре оперативниот систем не е симбиан, ама го направиле многу сличен на симбианот... т.е. графички само сличен:D.
  A за расипување како ќе ти се погоди среќата. Делови ептен тешко се наоѓаат.
   
 7. anubis_the_god

  anubis_the_god Член

  Член од:
  11 јул 2008
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  fala druze...togas ke razmislam dali da kupam kineski telefon....
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Нема што да се размислува тука. Едноставно не купувај ако нејкеш после да ти преседне телефонот:D. Внимавај само да не те заебат, да настрадаш да ти увалат кинески како оргинален. Има премногу добри копии.
   
 9. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  ima po 150 evra kinevski n95 8gb htc dajmond i iphone
   
 10. Dzole

  Dzole џанкер во криза

  Член од:
  10 мај 2008
  Мислења:
  1.013
  Допаѓања:
  96
  Поени од трофеи:
  48
  Користам веќе 2 дена н95 8гб кинез, и поголемо сеРРРење немам сретнато! АЛи за да се напраиш шизик во мало, бомба е! Звук, џоа на мракана концерт имат! ххх:rolf:
   

Сподели преку: