Стабилен 2.2 ROM за xperia x10?

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од kiretocin, 6 мар 2011.

 1. kiretocin

  kiretocin Активен Член

  Член од:
  1 окт 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  me interesira dali ima nekoj stabilen custom rom 2.2 za xperia x10 bez nikakvi bagovi (nekoj sto ima testirano i koristeno podolgo vreme)?
   
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  De be kolku pati e postaveno ova prashanje... nema

  Sent from my X10i using Tapatalk
   
 3. kiretocin

  kiretocin Активен Член

  Член од:
  1 окт 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  prijatele ne se nerviraj, barav na forumov i ne sretnav slicna tema, ako ti e tesko da odgovoris...nemoras
   
 4. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Кире, имаш стабилен ром, само со 2 минорни багови...

  Floyo v 0.15
  Working : Almost everything..
  Broken : Video (record), FMRadio,ANT+

  ако не ти смета да неможеш да снимаш видео и да не ти работи Фм радиото... ставај го :)

  Поз
   
  На kiretocin и goth50 им се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  За снимање некои викаат дека вршел работа Videocam Illusion. Јас го немам пробано оти не снимам со телефонов.
   
 6. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  не слика убаво, плус човекот без никакви багови сака
   
 7. kiretocin

  kiretocin Активен Член

  Член од:
  1 окт 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  a moze li nekoj da mi kaze dali flash 10.1 funkcionira na fabrickiot 2.1?
   
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  кај мене на х10 не функционира (пробано со повеќе верзии на апликацијата) ако сакаш flash користи skyfire browser др нема за сеа
   
  На kiretocin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Flash 10.1 не, ама имаш алтернативи пример
  -Да инсталираш програмче флеш за 2.1, само треба да го побараш по интернетов, го немам ја инаку ќе ти го линк-нав.
  -Да инсталираш [​IMG]

  EDIT: Ме претрка goth :)
   
  На kiretocin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kiretocin

  kiretocin Активен Член

  Член од:
  1 окт 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  fala vi za informaciite, sakav da zemam x10, imav dobra ponuda, ama otpaga
   

Сподели преку: