Споредба на телефони, (секој vs секој)

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од psyside, 7 окт 2016.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ме интересира ако овие случајно кажат не, од каде ќе најдат подобар дисплеј.
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.461
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Хахаххах, како бе кога повеќе профит има од екраните што ги прави за ејпл, одколку од с8мицице.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На христијан и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Знам тоа, ама така да им пуфне за инает ако речат (шо знам, не се до толку глупи).
  Дали би се рекламирале овие другиве у стилот "WE HAVE THE SECOND BEST CAUSE IT'S ACTUALLY BETTER". :)
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Ќе го добијат од Лг подоцна затоа што олед технологијата на Лг е подобра но со послаб капацитет...

  Но битно е дека ќе добијат подобар дисплеј а Самсунг нема да ги одбие за Чудо исто како и Лг :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.432
  Допаѓања:
  1.185
  Поени од трофеи:
  208
  дали некој го има овој телефон,го напраи 'фаворитов,гледа 300$ бил??
  --- Споено дупло мислење, 28 дек 2018 ---
  здраво :D
  кога ke добиат од ЛГ ОЛЕД,веке сега Самсуг има QLED,нареден С модел microLED така да секогаш ке има послаб екран од Производителот.
   

Сподели преку: