Споредба на премиум телефони

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од BokUre, 20 ное 2015.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  цар си брат, форумов ми стана тек сега интересен хахахах ама не било и се до хардверот нели, пошти и с6 е сличен а далеку поспор ;) признај пред сите ајде хаха


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  до кога ќе се палите на играчкиве срамота е да споредиш тоа ѓубре со ајфон бе ццц


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Друже бе дефинитивно не пратиш како се одвиваат работите...
  6с има втора генерација на тач ид не само скокај сега и ти... :)
  Сум пробал 6 и овој разликата е огромна...
  Исто е и со с6 на самсунг...
  С6 и ајфон 6 беа тука некаде и двата тел... Признај дека е далеку подобро до вчера го имаше ти 6...
  Не само хахах


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе и 6ка лета ;) пак е пред с6 а далеку поспор хардвер копчаш :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не копчам ...;)
  Мене ми имаш речено дека с6 едгето го прави партал ајфонот 6 плус ... :)
  Што и реално е така...
  Ти го продади плусот обичниот оти ми рече дека многу лагува...
  Ајде , ајде...
  Биди реален дека 6с е ехеее пред 6...  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
   
  mushovlae, dino_bt, RagingDemon и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Да бидеме реални нели :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе збориме за скенерот за прстот :) на 8.4.1 многу добро работи плусот нема лаг на ротација а едгето беше брзо ама веќе не е :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Веќе не е споредено со 6с , но со обичната 6 да не се лажеме братче :)...

  Ајфон за прв пат направи надоградба скоро во секој можен сегмент од обичната до (s) верзијата... За скоро 100% просек што е за респект...

  Затоа овој пат вреди овој тел На аппле...

  Има маани но сепак споредено со конкуренцијата во моментот е Пуси смог :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  а дали памтиш дека сум рекол дека обичната 6ка е многу брза нема лаг побрза е од с6, плусот не го споредувам пошто пиша горе што сум кажал што е точно ама со 8.4.1 среден е плусот ама нема џб.

  како и да јас не се палам на бенчови и хардвер едноставно иос е тоа што вреди :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На gug1 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.

Сподели преку: