Софтвер на кинеска N96

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Viximus, 6 дек 2009.

 1. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Видов во една мобилара кинеска N96ка за мали пари, ама некако шубе ми е да фрлам пари на такви ствари па сакам да прашам дали телефонот е верна копија на оригиналната N96ка и дали ОСот е Симбиан или е некој кинески Симилијан. :)
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Хахахха софтверот е катастрофа невидена :hammer: баш Симилијан освен изгледот што од километар може ќе ти се види дека е N96 другото е све ПЕТАРДА :ЗлобеН:
   
 3. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Хехе епа океј, фала многу. И со iPhone-от претпоставувам дека е истиот случај. :)
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Со сите кинески ... тие си имаат некој нивно чкартно мени што за секоја копија скоро се разликува :hammer:
   
 5. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  rabotat na kineska vista home edition2.
   
 6. Кискино

  Кискино Pass me the amo ...

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Ми поклонија вчера ваков, па софтверот е заникаде, плус, не работи вајрлесот, камерата никаква, меморија ич.

  Не те разбрав најдобро, каква е таа кинеска виста хоум едишн2 и ако можеш постирај линк за да ја симнам или прати ми по приватна порака.

  *** А прашањето ми беше, што можам да направам со овој мобилен, може ли некако да му се надогради софтверот, да се замени на некој начин или нешто да се досреди?
   
 7. dime_s77

  dime_s77 Член

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Pa zatoa i ti go poklonile,deka ne raboti nisto.
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Се зеза дербител ... а на софтверот неможеш ништо да му направиш што има тоа јебига кинез е
   
  На Кискино му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Кискино

  Кискино Pass me the amo ...

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  А, доколку знаеш ако можеш да ме информираш за цената, колку можам да го продадам овој телефон?
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Зависи од моделот има мноооогу копии и сите се различни, нови се околу 60 тина евра со TV ...
   

Сподели преку: