Софтверски проблем со Кинески Мини АјФон

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Goceee, 10 ное 2009.

 1. Goceee

  Goceee Нов член

  Член од:
  10 ное 2009
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Пред некое време зедов едно мини кинеско ајфонче (Designed by Apple in California Assembled in China / Model No. A1241 Fcc ID BCGA1241 IC ID 579C-A1241)... побарав некој кодој за него и најдов еден engineer mode *#3646633# и пробав да сменам некој од опците во менито и се појави порака Shut Down in 3sec. и од тогаш не се пушти телефонот ... знај некој решение за ова .. или некој сервис ... или ќе треба да си го чувам како сувенирче :)
   
 2. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  ako e mini,moze i za privrzok da go koristis.
   
 3. Goceee

  Goceee Нов член

  Член од:
  10 ное 2009
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  E мнооогу фала на советот ова ми се најде ...
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  derbitel ако знаеш нешто помогни вакви коментари во хумор и играчница ...
   
 5. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  Можда лошо се изразил, иначе телефоните стварно се играчки. Е сеа за тија пари толку....

  сори фор оф :)

  @Goceee....донеси го ќе го напраиме, ако не пали сам нема да можеш.
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  влезе во misc и ја уклучи опцијата Speed Sim? :) или така нешо.
  ајде убаво прочитај позади и дај се што пишува на декларацијата, мора да има Model Info:
  па ќе ти кажам дали можам да го опраам и за која цена.
   
 7. Goceee

  Goceee Нов член

  Член од:
  10 ное 2009
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Единствено инфо за телефонот е то шо го напишав во првиот пост (Designed by Apple in California Assembled in China / Model No. A1241 Fcc ID BCGA1241 IC ID 579C-A1241)... се мислам е до софтверот нешо ... пошо по овие странските форуми им дават совет за некој флеш бокс ... и не знам ... фактички као нешо на XP-то .. враќање на слика/софтвер ... а иначе од Бт сум јас ... и ако не е дозволено реклама на сервисите ... може пвт мсг за инфо кај да го пратам и од прилика колку ќе кошта ...
   
 8. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  за во Битола можам да ти гарантирам само за Телефонсервис. @Pes на форумов.
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  софтвер ти е 101% и најубаво ти е да го послушаш дигико ;)
   

Сподели преку: