Софтверски проблеми? - Помош и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и програми' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Zdravo na site , imam edna molba , zaglaviv so printer Epson P50 nesto so pominata brojka na printanje na listovi barem jas taka mislam zatoa sto svetat dvete crveni signalni naizmenicno , ve molam za pomos so nekoe slobodno programce za resetiranje . se izvinuvam za latinicniot tekst . epson.JPG pozz
   
 2. kalinkar

  kalinkar Нов член

  Член од:
  2 мар 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 3. PANCE

  PANCE Член

  Член од:
  30 авг 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Почитувани пријатели
  поодамна не сум коментирал ништо на форумов, но сега и јас барам помош
  имам компјутер на кој го реинсталирав Вин 10, се работи како што треба но во делот на аудио картичката (слот Sound Blaster X-Fi Extreme Audio 7,1, а интегрираната е исклучена) не работи вуферот. На сите тестови е во ред, дава тест звук, но ако вклучам Youtube, или било кој плеер, сите звучници работат, но не и вуферот. Вуферот е активен, не е пасивен.
  да напоменам дека пред реинсталацијата на Вин 10 се работеше нормално.
  молам за помош ако знае некој во кој дел од сетингот на компјутерот да го вклучам и вуферот да работи и на останатите апликации.
  Поздрав и Среќен Празник
   

Сподели преку: