Софтверски проблеми? - Помош и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и програми' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Оваа тема ќе служи доколку имате некаков софтверски проблем, ви треба помош или некаков совет, или па имате решение за некој од поставените проблеми.
  Секој нов проблем пишувајте го оваа тема наместо да отварате посебна тема. Доколку некој отвори нова тема, постовите ќе се спојат со оваа тема, а доколку на некој му прејде во навика тоа ќе добие бан.
  Доколку на поставениот проблем не добиете веднаш решение, бидете трпеливи и почекајте наместо да го повторувате истиот пост. Ако никој не ви одговара тоа значи дека уште не пронашле решение.
  Доколку побарате помош и проблемот и сами си го решите, постирајте го решението за некој ако има сличен проблем да знае да го реши.

  GSM Macedonia
   
 2. Божино

  Божино Член

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  A бе зошто не можам да гледам филмови на BSPlayer со кирилица, ми излегуваат чудни знаци и симболи некои. Треба нешто во опциите да се подеси? Верзијата ми е арна (BSPlayer Pro 2.11)

  Ако знае некој нека ми помогни, мирот да е со вас, писс.
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Пробај друг превод на кирилица дали работи, и пробај со друг плеер истиот превод дали ќе се чита, зашто може до превдот да е.
   
 4. Vlady

  Vlady Joker

  Член од:
  2 мар 2008
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  Знам за проблемов и јас го имам еве ти го решението:
  Кога ќе го отвориш филмот идеш десен клик на bsplayer-от потоа subtitles-subtitles properties-font.Кога ќе го отвориш ќе видиш најдоле Script,ќе го смениш во Central European и нема да имаш проблем повеќе! Кажи фала :)
   
 5. Божино

  Божино Член

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Напрајф проект во фронт пејџ и сеа за завршна оценка, треба да се уплоадира на www.cjb.net. Го уплоадирав но не знам сликите како да ги ставам, ми дава кодови некои после уплоадот ама не можам да се снајдам. Кој што знае нека помогни :)
   
 6. phoner

  phoner Член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  probaj na drug server da gi zakacis slikite i onaka nikoj ne te tera na toj cjb.net....
   
 7. Божино

  Божино Член

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  На пример кој сервер?
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Не сум баш во тек со твојот проект. Ај објасни ми што како ти треба? Иначе да не верувам да ве тераат баш на тој сервер, полн е со глупи и досадни реклами...
   
 9. phoner

  phoner Член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  cim se raboti za sliki....www.pic.mkd.net...eve edna reklama :)...i potoa ke si go iskopiras linkot i ke go vmetnes vo kodot na stranata
   
 10. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  кој мозе да ми казе сто е ова одам на него ми се отвараат 4 работи стискам на сите 4 ми отвара мозила кој мозе да ми казе сто е проблемот
  [​IMG]
   
  На int1mos му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: