Софтверски проблеми? - Помош и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и програми' започната од Jane, 6 фев 2008.

1. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.536
    Допаѓања:
    1.776
    Поени од трофеи:
    358
    Оваа тема ќе служи доколку имате некаков софтверски проблем, ви треба помош или некаков совет, или па имате решение за некој од поставените проблеми.
    Секој нов проблем пишувајте го оваа тема наместо да отварате посебна тема. Доколку некој отвори нова тема, постовите ќе се спојат со оваа тема, а доколку на некој му прејде во навика тоа ќе добие бан.
    Доколку на поставениот проблем не добиете веднаш решение, бидете трпеливи и почекајте наместо да го повторувате истиот пост. Ако никој не ви одговара тоа значи дека уште не пронашле решение.
    Доколку побарате помош и проблемот и сами си го решите, постирајте го решението за некој ако има сличен проблем да знае да го реши.

GSM Macedonia

2. Божино

Божино Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    A бе зошто не можам да гледам филмови на BSPlayer со кирилица, ми излегуваат чудни знаци и симболи некои. Треба нешто во опциите да се подеси? Верзијата ми е арна (BSPlayer Pro 2.11)

Ако знае некој нека ми помогни, мирот да е со вас, писс.

3. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.536
    Допаѓања:
    1.776
    Поени од трофеи:
    358
    Пробај друг превод на кирилица дали работи, и пробај со друг плеер истиот превод дали ќе се чита, зашто може до превдот да е.

4. Vlady

Vlady Joker

Член од:
    2 мар 2008
    Мислења:
    179
    Допаѓања:
    5
    Поени од трофеи:
    18
    Знам за проблемов и јас го имам еве ти го решението:
    Кога ќе го отвориш филмот идеш десен клик на bsplayer-от потоа subtitles-subtitles properties-font.Кога ќе го отвориш ќе видиш најдоле Script,ќе го смениш во Central European и нема да имаш проблем повеќе! Кажи фала :)

5. Божино

Божино Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    Напрајф проект во фронт пејџ и сеа за завршна оценка, треба да се уплоадира на www.cjb.net. Го уплоадирав но не знам сликите како да ги ставам, ми дава кодови некои после уплоадот ама не можам да се снајдам. Кој што знае нека помогни :)

6. phoner

phoner Член

Член од:
    16 апр 2008
    Мислења:
    353
    Допаѓања:
    5
    Поени од трофеи:
    18
    probaj na drug server da gi zakacis slikite i onaka nikoj ne te tera na toj cjb.net....

7. Божино

Божино Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    На пример кој сервер?

8. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.536
    Допаѓања:
    1.776
    Поени од трофеи:
    358
    Не сум баш во тек со твојот проект. Ај објасни ми што како ти треба? Иначе да не верувам да ве тераат баш на тој сервер, полн е со глупи и досадни реклами...

9. phoner

phoner Член

Член од:
    16 апр 2008
    Мислења:
    353
    Допаѓања:
    5
    Поени од трофеи:
    18
    cim se raboti za sliki....www.pic.mkd.net...eve edna reklama :)...i potoa ke si go iskopiras linkot i ke go vmetnes vo kodot na stranata

10. petargaro

petargaro Нов член

Член од:
    30 мар 2008
    Мислења:
    784
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    0
    кој мозе да ми казе сто е ова одам на него ми се отвараат 4 работи стискам на сите 4 ми отвара мозила кој мозе да ми казе сто е проблемот

На int1mos му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: